Alüminyum Panel Cephe Kaplama

   Alüminyum panel cephe kaplama binaların dış cephelerini estetik ve dayanıklı bir şekilde kaplamak için kullanılan bir yapı malzemesidir. Alüminyum paneller alüminyum levhaların özel işlemlerle şekillendirilmesiyle elde edilir. Genellikle mimari projelerde, ofis binalarında, alışveriş merkezlerinde, otellerde ve diğer ticari ve konut yapılarında dış cephe kaplaması olarak tercih edilir.

   Alüminyum diğer metal türlerine göre oldukça hafiftir, bu da montaj ve taşıma kolaylığı sağlar. Çevresel etkilere dayanıklıdır ve çürümeye, paslanmaya ve çatlamaya karşı dirençlidir. Modern ve şık bir görünüm sağlayarak mimari tasarımlara estetik bir katkı yapar. Aynı zamanda farklı renk ve desen seçenekleri sunar. Düşük bakım gerektirir ve temizlenmesi kolaydır. Yangına karşı iyi bir direnç gösterir ve bu nedenle binaların güvenliğini artırır. Alüminyum geri dönüştürülebilir bir malzemedir ve çevre dostu bir seçenektir.

   Dikkatinizi Çekebilir ► Akbaş Kış Bahçesi

   Alüminyum kompozit panel iki adet alüminyum levha ve arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Üst alüminyum levhanın boyalı olması ve bu boyanın üstün dayanımına ilave olarak panelin sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebiyle oldukça fazla talep edilen bir malzemedir. Kompozit cephe kaplama sistemleri, kompozit panel üretimi ergiyik halde polietilen dolgu malzemesi, kalıp içerisinde üst ve alt yüzeyi polimer yapıştırıcı ile birleşerek homojen biçimde dağılır. Üst ve alt aluminyum levhanın, polietilen ve yapıştırıcının belli basınç, sıcaklık ve kuvvet altında birleşmesi ile kompozit malzeme ilk halini alır. Kompozit panel kalınlığı bu noktada ayarlanır ve o şekilde üretime devam eder.

   Alüminyum panel cephe kaplaması genellikle yapının dış iskeletine monte edilir ve binayı dış etkenlere karşı korurken aynı zamanda enerji verimliliğine de katkıda bulunabilir. Farklı boyutlarda ve şekillerde üretilebilir. Böylece farklı mimari tarzlara uygun tasarımlar elde edilebilir. Yapının konumu ve iklim koşulları göz önünde bulundurularak uygun kalınlık ve boyutlarda alüminyum panellerin seçilmesi önemlidir.

   Kompozit paneller iki yüzü alüminyum levha ile kaplı ortası beyaz polietilen çekirdekten oluşan, bir yüzü renkli alüminyum kompoze levhadır. Alüminyum kompozit paneller mimar ve tasarımcılara yaratıcı ve özgün binalar yapmak için sınırsız fırsatlar sunar. Alüminyum kompozit paneller dış ve iç cephelerde kolaylıkla uygulanabilir. Hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

   Alüminyum kompozit panelin kullanım alanı oldukça geniştir. Başlıca inşaat dış ve iç cephelerinde, dekorasyon uygulamalarında, reklam ve pano tasarımlarında, işaret levhalarında kullanılmaktadır.
   Kompozit panel çevreye de duyarlı bir üründür. Bileşiminde bulunan tüm malzemelerin geri dönüşümü yapılabilmektedir. Kompozit panelin çevreye hiçbir zararı yoktur.

   İki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan alüminyum kompozit paneller, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmakta ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devam etmiştir.

   Alüminyum kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

   Alüminyum kompozit panel, her iki yüzeyi çeşitli kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm) alüminyum arası non-toxic (çevre dostu) polietilenden oluşan, dış yüzeyi değişik renkler ile kaplanabilen, taşıma, depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film kaplı olan ve modern mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

   Binaların kaplanmasında taş veya beton gibi malzemeler yerine alüminyum kompozit panellerinin kullanılması binalara sıcak ve modern görünümler kazandırıyor. Bu sayede yepyeni ve temiz bir cepheye sahip olan binalar hem prestij kazanıyor, hem de bu binaların değerleri artıyor. Eski binalar da alüminyum kompozit paneler ile kaplanarak yeni ve modern bir görünüme sahip oluyor.

   Our Score
   0530 878 36 50