Alüminyum Pencere

   Alüminyum Pencere

   Evlerinizin doğayla iletişime geçtiği, iç mekâna hayat ve canlılık veren yerler; pencereler… Evlerinizin aydınlanması ve havalanmasında pencerelerin önemi büyüktür. Sıcak ve soğuk gibi ısı değerlerinin ayarlanması ve yalıtımın sağlanması en evvel pencereler ile başlar. Tüm bunlar yapılırken estetik ve dekoratif kaygıların da göz önünde bulundurulması değişik ve çeşitli pencere modellerini karşınıza getirecektir. Günümüzde yaygın olarak ahşap, PVC ve alüminyum doğrama pencere modelleri tercih edilmektedir. Alüminyum doğrama pencere modelleri özelikleri ve farkındalıkları ile biraz daha ön planda yer almaktadır.

   Alüminyum doğrama uzun ömürlülüğü, çevre dostu olması, ısı yalıtımlı olması ve dekoratif olma özelliğinden dolayı kapı, pencere, cam balkon sistemi gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Özellikleri itibariyle ahşap ve PVC doğramalara göre daha çok tercih edilmektedir. Uzun bir geçmişe dayalı bilgi birikimi ve tecrübe ile İstanbul’un tüm semtlerine, alüminyum doğrama alanında hizmet vermekteyiz.

   Dikkatinizi Çekebilir ► Akbaş Kış Bahçesi

   Alüminyum pencere modelleri kullanılacak mekân, işlevi ve isteğe göre çeşitlilik arz edebilmektedir. Boyutları istenen ölçülerde yapılabilmektedir. Yalıtımlı olup olmaması da mekân, işlevi ve tercihinize göre belirlenir. Renk konusunda mekân ve ortama göre belirleme imkânı vardır. Sürgülü veya katlanır olması da mekâna, beklenti ve tercihlerinize göre şekillenecek modellerdendir. Alüminyum pencere modellerinin tamamı yukarıda sayılan özellikleri içinde barındırmakta ve size bu ürünleri sunmaktayız.

   Alüminyum pencerelerle dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek teknik olarak ve pratikte çok mümkündür. Ancak ülkemizde birincisi yanlış sistem seçimleriyle (yalıtımsız ve yalıtımı düşük olan doğrama kullanımı) ikincisi de kötü uygulamalarla alüminyumu farklı tecrübe ettik. Alüminyum doğrama terleme yapar gibi yanlış bir yargı yaygınlaştı ki bunun ne kadar yanlış olduğu pencerelerde terleme neden olur? ve ısı yalıtımlı alüminyum profil sayfalarını okuyarak öğrenilebilir.

   Almanya gibi soğuğu sert bir coğrafyada alüminyum pencereler güvenle kullanılmaktadır. Ancak Türkiye’de müstakil evlerde değil daha çok apartmanlarda oturduğumuz için yeni pencere pazarı daha çok müteahhit ve pencere üreticileri arasında kuruluyor. Son kullanıcılar da evlerini alırken pencere seçimlerine çok dikkat etmediğinden genelde ucuz çözümler kullanılıyor. Türk üreticiler her ne kadar kaliteli ürün üretebilme bilgi ve yeterliliğinde olsalar da pazar bunu talep etmeyince gördüğümüz uygulamalar da sorunlu olaibliyor. Bu sayfaların amacı da son kullanıcıları alüminyum pencere konusunda daha çok bilgilendirmek ve doğru ürünleri talep etmelerini sağlamak.

   Our Score
   0530 878 36 50