Cam balkon sistemleri her mevsim balkonlarınızı daha işlevsel ve konforlu hale getirebilecek olan sistemlerdir. Genellikle ev ve iş yerleri tarafından tercih edilmektedir. Peki cam balkon nasıl kullanılır ve temizliği konusunda nelere dikkat edilmelidir? Cam balkonların içerisinde yer alan aksesuarların periyodik aralıklar ile yağlanması gerekmektedir. Hareketli parçaları arada bir ince makine yağı ile yağladığınız zaman bu parçaların daha kolay hareket etmesini sağlayabilir ve cam balkonunuzun daha kolay kullanılabilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

   Yaz kış demeden yılın her günü kullanılabilen balkonlar, gerek evde gerekse ofislerde dinlenmek ve gevşemek için hatta yeni fikirler üretmek adına hayaller kurulabilecek mekanlardır. Hatta balkon katlanır cam balkon sistemleri sayesinde çocuklar için oyun odası olabileceği gibi kış mevsimlerinde manzara seyrederek misafir ağırlayabilecek keyif odası haline de dönüştürülebilmektedir. Yüksek yalıtım özelliği sayesinde rüzgar, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmeyeceğiniz gibi gürültü gibi ses kirliliklerinden rahatsız olmadan yaşamınıza devam edebilirsiniz. Katlanır cam balkon sistemleri içerisinde yer alan cam panellerin sağa, sola ya da her iki yöne toplanabilmesi havalandırma sırasında kolaylık sağlamaktadır.

   Dikkatinizi Çekebilir ► Akbaş Kış Bahçesi

   Profil detaylarının ince olması nedeniyle ışığı azaltmama özelliğinden dolayı manzarayı seyrederek rahatlıkla balkon keyfi yapılabilmektedir. Temperli cam kullanılmasından dolayı darbelere karşı dayanıklı olması yaşam alanında yaşanabilecek kazalara karşı riskleri azaltmaktadır. Katlanabilir cam balkon sistemleri sayesinde balkonlar çalışma alanından dinlenme odasına, çocuk oyun odasından yemek odasına kadar farklı amaçlarla rahatlıkla kullanılabilmektedir.

   Üstelik ev konforunda dışarıda olma hissini yaşayabilir, kış günlerinde dahi aydınlık ve sıcak bir ortamda zamanın tadını çıkarabilirsiniz. Pratik olmaları nedeniyle binalara görünüm açısından da farklı bir hava kattığı için binaların değerin artmasına neden olurlar ve ısı yalıtımı özelliğiyle de enerji tasarrufuna katkı sağlamaktadır. Katlanabilir cam balkon sistemleri kapalı oldukları zaman dışarıyı seyretme açısından panjur gibi sorun yaşanmasına neden olmaz. Kapalı olmasına rağmen içeriden dışarısı panoramik görüntü eşliğinde rahatlıkla izlenebilmektedir. Kullanımı kolay olan mekanizması sayesinde kolaylıkla açılabildiği için ev ya da ofis gibi kapalı yerlerin havalandırılmasına yardımcı olur.

   Katlanabilir cam balkon sistemleri cafe ve restoran gibi ortak kullanım mekanlarında çok tercih edilmekte, normal pencere bölümlerinin cam balkon haline dönüşmesi nedeniyle kapalı olan ortama açık hava özelliği kazandırmaktadır. Üstelik kış ayları içinde cam balkon sistemlerinin kullanılması ortamın ısıtılması açısından olumsuzluk yerine ısı yalıtım özelliğinden dolayı avantaj sağlamaktadır. Akordeon gibi katlanabilir olması nedeniyle fonksiyonel olması dışında estetik bir görünüme de neden olmaktadır.

   Katlanabilir cam balkon sistemleri tüm yaşam alanlarını güzelleştirirken, alan kullanımında ve mekan veriminde artışa neden olması dışında dekorasyon değerini de ciddi anlamda yükseltmektedir. Katlanabilir cam balkon sistemleri içerisinde camlar birbirlerine silikon malzemeler yardımıyla geçirilmektedir. Bu nedenle birbirlerine geçtikleri anda bütünleştikleri için içeri toz bile girme olasılığını ortadan kaldırır. Ayrıca silikon malzeme sayesinde camların arasından kar, yağmur ya da rüzgar iç tarafa giremez.

   Katlanabilir cam balkon sistemlerinde kullanılmakta olan cam paneller özel yapılarından dolayı kırılmaları durumunda tamamen kırıldıkları için etrafa herhangi bir zarar vermemektedir. Ayrıca sistemde yan parçalar alüminyum malzemeden yapılmaktadır ve eskimeye karşı dayanıklı olması dışında elektrostatik boya kullanılarak bronz, füme, satina ve reflekte gibi renkler uygulanabilmektedir.

   Katlanır cam balkon sistemleri zemine kadar olacak şekilde yapılmak zorunda değildir. Balkondaki güvenliği sağlamak ve balkonun ferah olması için balkon cam korkuluklarla kaplandıktan sonra üst kısmına kolaylıkla katlanabilir cam balkon sistemleri uygulanabilmektedir. Böylelikle balkonlar ferah olduğu gibi daha işlevsel hale getirilebilmektedir. Tek ya da çift cam tercihleriyle balkonların sıcağı ve soğuğu geçirmesi engellenirken, sağlanan ısı yalıtımıyla enerji tasarrufuna önemli bir katkı sağlanmaktadır.

   Our Score
   0530 878 36 50