Fotoselli Kapılar

   Fotoselli kapılar insanların hareketini algılayan sensörlerle donatılmış otomatik kapılardır. Bu kapılar, insanların ellerini kullanmadan kolayca açılıp kapanmasını sağlar. Genellikle hareket sensörleri, yakınlık sensörleri, kızılötesi ışınlar veya radar teknolojisi gibi çeşitli sensörler kullanılarak çalışırlar. Fotoselli kapılar birçok farklı alanda yaygın olarak kullanılırlar. Özellikle yoğun geçiş trafiğinin olduğu yerlerde tercih edilirler çünkü kullanıcıların hareket halindeyken kapıları açmalarına gerek kalmaz.

   Fotoselli kapılar engelli bireyler ve kişilerin elleri dolu olduğu durumlarda bile kolayca geçiş yapmalarına olanak tanır. Fotoselli kapılar insanların ellerini kullanmadan açılmasını sağlayarak hijyenik bir çözüm sunar. Özellikle hastaneler ve sağlık kuruluşları gibi sterilizasyonun önemli olduğu alanlarda tercih edilirler. Fotoselli kapılar sadece gerektiğinde açılır ve kapanır, bu nedenle enerji tasarrufu sağlarlar. İç mekan sıcaklığının dışarıya sızmasını ve dış mekandaki hava koşullarının iç mekana girmesini önlemeye yardımcı olurlar.

   Dikkatinizi Çekebilir ► Akbaş Kış Bahçesi

   Fotoselli kapılar insanların yaklaşımını anında algılayarak anında tepki verir ve bu da güvenlik açısından önemli bir avantaj sağlar. Fotoselli kapılar alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, ofis binaları, havaalanları, otobüs ve tren terminalleri, restoranlar ve diğer birçok ticari mekanda sıkça kullanılır. Kapılar modern mimari ve yaşam tarzıyla uyumlu bir şekilde mekanlara estetik ve işlevsellik katmak için tercih edilirler.

   Otomatik fotoselli kapı çeşitleri kumanda ile çalıştırılabilen, farklı modelle ve seçeneklere sahip, özellikle kalabalık alanlarda kullanılabilen kapı çeşitleridir. Hareketi algılayan yapısı sayesinde kendiliğinden açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Normal kapı ölçülerinden çok daha geniş olarak tasarlanabilmesi nedeniyle aynı anda birçok kişinin giriş çıkışına olanak sağlar. Bunun yanı sıra zamandan da ciddi tasarruf edilmesini sağlayacaktır.

   Otomatik fotoselli kapı tamiri konusunda dönerli, yana kayar, dairesel, teleskopik, harmanik, manuel, yana kaydırmalı gibi pek çok seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yalnızca bir taraftan açılabileceği gibi, iki taraftan açılabilmesi de mümkündür. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu ortak kullanım alanlarında avantajlı olan bu kapılar herhangi bir arıza durumunda bu kolaylığın kullanılamamasına neden olacaktır.

   Fotoselli kapı sistemleri bazı durumlarda donarak ara ara çalışmayabilir ya da çalışması tamamen durabilir. Böyle durumlarda kapı ile uğraşmak, motorunu incelemek mekanizmasına ya da farklı bir kısmına zarar vermenize neden olabilir. Otomatik fotoselli kapı servisleri kapılarda oluşan tüm sorunları gidererek yeniden çalıştırılabilmesini sağlar. Kapıların yalnızca arıza ve tamir gerektiği durumlarda değil, belirli aralıklarla yetkili servise gösterilmesi gerekecektir. Bakımının düzenli olarak yapılması verimli ve uzun süreli kullanılabilmesi açısından oldukça önemlidir.

   Yetkili servis 7 gün 24 saat hizmet vererek müşterilerin mağdur olmasının önüne geçmektedir. İrtibata geçilmesi halinde müşteriye en yakın tarihte randevu verilecektir. Mobil araç hizmetlerinin bulunması nedeniyle il içerisinde tüm adreslere ulaşım sağlanacaktır. Bu kapıların ortalama olarak 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde mekanizma ya da motordan kaynaklı oluşan sorunlar giderilerek çözümlenmesi sağlanır.

   Ancak garanti süresi dolmuş, kullanıcı hatasından dolayı arıza giderilmiş ise, uygun fiyatlarla hizmet verilerek yeniden çalıştırılabilmesi sağlanacaktır. Otomatik fotoselli kapı yaptırmaya karar verdiğinizde ilk olarak deneyimli ve güvenilir firmaları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra yaptıracağınız fotoselli kapının nasıl olacağı, iki taraflı mı yoksa tek taraflı mı açılacağı önemli bir konudur. Kapıda hangi malzemenin kullanılacağı, renginin ne olacağı ise ortamın dekorasyonuna uyum sağlayabilmesi açısından gerekli olabilir.

   Cam darbelere ve çizilmelere dayanıklı olması nedeniyle en çok tercih edilen malzemedir. Montajda önemli noktalardan bir tanesi ölçümdür. Doğru montajlama yapılabilmesi için ölçümün doğruluğu oldukça önemlidir. İstenilen ürünün üretiminin tamamlanması için bu konuda tam yetkiye sahip kişiler tarafından demonte ürün adrese götürülür. Kolay sanılan montajlama işleminin titizlikle ve özenle yapılması oldukça önemlidir. Düzgün montajlama yapılmadığı durumlarda verimli bir sonuç alamayabilirsiniz.

   Our Score
   0530 878 36 50