Kepenk Sistemleri

   Otomatik kepenk evler, işyerleri ve diğer yapılar için kullanılan mekanik bir sistemdir. Genellikle dışarıdan gelen hava, güneş ışığı, ses ve güvenlik gibi etkenlere karşı koruma sağlamak için kullanılır. Otomatik kepenkler, mekanik veya elektrikli olarak çalışabilir.

   Otomatik kepenkler genellikle alüminyum, çelik veya PVC malzemeden üretilir. Bunlar, bir kutunun içine sarılarak veya yatay bir şekilde açılıp kapanarak pencere veya kapı önüne monte edilirler. Açılıp kapanma işlemi, düğme, uzaktan kumanda, anahtar kartı veya otomatik sensörlerle kontrol edilebilir.

   Dikkatinizi Çekebilir ► Akbaş Kış Bahçesi

   Özellikle iş yeri, mağaza ve dükkanların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan otomatikotomatikkepenk kepenk sistemleri günümüzde estetik amaçlı da kullanılabilmektedir. Farklı mimari detaylarla uyumlu olarak kullanılan otomatik kepenkler motorlu veya uzaktan kumandalı olarak kullanılabilmekte ve kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Kepenkler, mini pencereli modelleri ile güvenlik görevini yaparken vitrininiz de rahatlıkla izlenebilmektedir.

   Kepenk sistemleri uygulanacak alana uygun olarak farklı yükseklik ve şekle sahip kepenk profilleri kullanılarak hem güvenlik hem de estetik ön planda tutularak çağdaş çözümler üretilebilir. İçi poliüretan dolgulu alüminyum panellerin yanı sıra endüstriyel tip, içi boş, ekztrüzyon profiller ve galvaniz profiller de kullanılabilir.

   Otomatik kepenklerin avantajları

   Otomatik kepenkler, ev ve işyerlerini hırsızlık ve diğer güvenlik tehditlerine karşı koruyabilir. Kepenkler kapalı olduğunda, içerideki eşyalar dışarıdan görünmez ve potansiyel hırsızlar için erişimi zorlaştırır. Yağmur, rüzgar, toz ve güneş ışınları gibi hava koşullarından korunma sağlar.

   Kepenkler yaz aylarında güneş ışınlarını engelleyerek iç mekanın ısısını düşürür ve kış aylarında da ısı kaybını azaltır. Bu şekilde, ısıtma ve soğutma maliyetlerinde tasarruf sağlarlar. Uzaktan kumanda veya otomatik sensörlerle kontrol edilebilir. Bu, kullanıcıların kolaylıkla kepenkleri açıp kapatabilmesini sağlar.

   Ses yalıtımı: Otomatik kepenkler, dışarıdan gelen gürültüyü azaltarak iç mekanlarda daha sessiz bir ortam sağlar.

   Otomatik kepenklerin dezavantajları

   Otomatik kepenklerin kurulumu, manuel kepenklere göre daha maliyetli olabilir. Otomatik kepenklerin düzenli bakım gerektirebilir. Parçaların aşınması veya arızalanması durumunda onarımlar yapılmalıdır.

   Elektrikle çalışan otomatik kepenkler, elektrik kesintileri durumunda açılıp kapanma işlevini kaybedebilir. Bu nedenle acil durumlar için el ile açılıp kapatılma seçeneği sağlanmalıdır.

   Otomatik kepenkler kullanım kolaylığı ve güvenlik avantajları nedeniyle birçok kişi ve işletme tarafından tercih edilmektedir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir çözüm için uzman bir kepenk sağlayıcısıyla iletişime geçmek önemlidir.

   Our Score
   0530 878 36 50