Kompozit kapı ahşap ve plastik gibi farklı malzemelerin bir araya getirilerek oluşturulan dayanıklı ve estetik bir kapı türüdür. Bu kapılar genellikle dış mekanlarda, özellikle giriş kapıları ve bahçe kapıları gibi yerlerde kullanılır. Kompozit kapılar, farklı malzemelerin avantajlarını bir araya getirerek daha iyi bir performans sunar.

   Kompozit kapıların birçok ve her zevke hitap eden model, çeşit veya seçenekleri bulunmaktadır. Ama öncelikle kompozit kapıların çeşitleri nelerdir? Kullanılan maddeye yönelik olarak üç çeşit kompozit kapı vardır. Bu üç tip kompozit ile mükemmel bir yapı oluşmaktadır. Malzemenin üretilmesinin ardından, yukarıdaki şekilde de görülebileceği gibi, boşluk kalan bölümler MDF malzeme ile doldurulmaktadır. Böylece kapıların yalıtımı hem daha dengeli, hem de daha güçlü olmaktadır.

   Dikkatinizi Çekebilir ► Akbaş Kış Bahçesi

   Tüm boşlukların doldurulması ve herhangi bir hava odacığının bırakılmaması sayesinde, kompozit kapıların diğer modern kapılara nazaran en iyi yalıtıma sahip kapı olduğu kolaylıkla söylenebilir. Evet, kompozit kapılar hem dayanıklı, hem sağlam, hem de güvenilirdir. Fakat bunun da ötesinde kompozit kapılar müthiş bir estetiğe sahiptir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi insanlar evlerinin güzelliğini başkalarına göstermekten çok büyük haz duyarlar. Her ne kadar kompozit kapılarla sağlam ve dayanıklı bir kapı amaçlanmış olsa da, en önemli gerekçelerden biri de gösterişli bir kapı elde etmektir. Bu nedenle tasarımcılar son derece modern, göz alıcı ve zevkli kompozit kapılar tasarlamaktadırlar.

   Kompozit ahşap kapılar, iç kapı olarak kullanım için çok daha uygundur. Ayrıca bu tür kapılarda son derece estetik ve göz alıcı modeller üretmek mümkündür. Kompozit dış kapılar ve çelik kapılar ise sağlamlıkları, dayanıklılıkları ve müthiş yalıtım özellikleri nedeniyle dış kapı olarak tercih edilmektedir. Çünkü bu kapılar soğuğu geçirmez ve her türlü hava şartına karşı dayanıklıdırlar.

   Kompozit Kapı Modelleri ve Fiyatları
   Kompozit kapı modelleri ve fiyatları ile alakalı bir arama yapıyor iseniz doğru yerdesiniz demektir. Çünkü kompozit kapılar en uygun fiyatlar ile EVKAP Kapı’dan alınır. Kompozit kapı modelleri web sitemizde mevcuttur. Özel ölçü kompozit kapı üretimimiz de vardır. Kompozit kapı modelleri ve fiyatları, iç kapı fiyatları ve kapı çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

   Otellerde Kompozit Kapı Kullanımı
   Bildiğiniz üzere oteller sürekli farklı insanların kullandığı ve hareketliliğin fazla olduğu alanlardır. Normal bir ev kapısına göre otel kapıları gün içerisinde sürekli açılıp kapanmaktadır. Bu yüzden otellerde tercih edilecek kapıların çok dayanıklı kapılar olması gerekmektedir. Eğer kolay yıpranan ve hızlıca aşınan bir kapıyı otel odalarında tercih ederseniz kısa süre içerisinde kar marjınıza eksi bir puan yazmış olursunuz. Ayrıca otellerde kompozit kapıların tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise ses geçirmez olmasıdır. Otel odalarında kişiler rahat etmek ister ve sessiz bir ortamda huzurlu vakit geçirmek ister.

   Bu yüzden otel odalarında ses geçirmez kapıların tercih edilmesi gerekmektedir. Kompozit kapılar da bu kurala uygun olan bir kapı çeşididir. Otel odalarında camlı kapı tercih edilemeyeceği için camsız kompozit kapı modelleri tercih edilmektedir. Ayrıca dış etmenlerden en az etkilenen kapı çeşitlerinden biri olan kompozit kapı uzun yıllar boyunca otel odalarında kullanılabilmektedir. Bunun dışında temizliği oldukça kolay olan kompozit kapılar otel odalarında gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Sürekli kullanılan bir alan olduğu için otel kapıları çabuk kirlenebilir lakin kompozit kapıların temizliği kolaydır ve bu sorunu yaşamazsınız.

   Buna ek olarak kompozit kapıların en önemli özelliği ise suya ve neme karşı dayanıklı olmalarıdır. Uzun süre nemli ve ıslak bir zemine maruz kalsa bile kompozit kapılarda küflenme ya da bozulma meydana gelmez. Bu da otel odalarında neden bu kapıları tercih etmemiz gerektiğini açıklamaktadır. Darbelere karşı da oldukça dayanıklı olan bu kapı çeşidi kolayca çizilmez ve kırılmaz. Gördüğünüz gibi kompozit kapı oteller için oldukça avantajlı bir üründür. Son yıllarda çok fazla tercih edilmesinin sebebini de bu şekilde açıklayabiliriz. Oteller dışında kompozit kapıların tercih edildiği farklı bir çok alan bulunmaktadır.

   Kompozit Kapı Nedir?
   Kompozit kapı katı ahşap çekirdekli cam takviyeli plastik ve birkaç farklı şekilde üretilen ve farklı isimler ile sunulan UVP içeren çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Her malzeme kendine has özellikleri için seçilir ve kompozit kapı şu anda piyasada bulunan en güçlü kapı malzemelerinden biri olarak sizlere sunulmaktadır.

   Kompozit Kapı Sistemleri Nasıl Çalışır?
   Bu kapılara kompozit diyoruz çünkü bunlar birkaç faydalı materyalin bir araya getirilmesiyle yapılır. Sanki belli başlı işe yarayan maddelerin bir araya getirilmesi, birbirlerine kaynaştırılması ve mükemmelin oluşturulması gibi bir şeydir kompozit. Bu birleştirme işlemi iç kapılar arasında en güçlü, en başarılı olanlarından biri ile sonuçlanır.

   Kompozit kapıların kullanım ömrü ne kadardır?
   Kompozit kapılar düşük maliyetli ve oldukça dayanıklı bir seçimdir. Yoğun kullanılan bir kapı olsa bile pahalı bakım gerektirmeyecektir. Kompozit kapılar en az 10 yıl dayanıklıdır. İyi bir bakım ve temizlik ile uzun yıllar kullanabileceğinizi garanti ediyoruz.

   Otellerde Neden Kompozit Kapı Kullanılır?
   Kompozit kapılar dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması sebebi ile son yıllarda en fazla tercih edilen kapı çeşitlerinden biridir. Dayanıklı olmasının yanı sıra oldukça da şık görünümlere sahip olan kompozit kapı modelleri ev, ofis ve otel gibi mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

   Kompozit Kapılar Nerelerde Kullanılır?
   Kompozit kapılar evlerde farklı tasarımlarda kullanılabilmektedir. Bunun dışında ofis, sosyal tesis ve hastanelerde de kompozit kapılara rastlayabilirsiniz. Montajı da oldukça kolay olan kompozit kapılar pratik mobilyalardır.

   Our Score
   0530 878 36 50