Konut ve iş yerlerini aydınlatmak, havalandırmak amacıyla yapılan ve PVC profillerden inşa edilen yapı elemanlarına PVC pencere adı verilir. Kasa, kanat ve aksesuarlardan oluşur. Tek kanatlı (standart), çift açılımlı, çift kanatlı, sürgülü, çift sürgülü, katlanır ve üstten açılır modelleri bulunur. Pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında PVC malzeme daha dayanıklı ve işlevseldir. PVC’nin aşınma dayanımı, hafifliği ve iyi mekanik dayanıklılığı ve tokluğu, bina ve konstrüksiyon uygulamalarında onun kullanımında çok önemli teknik avantajlardır.

   PVC pencere çerçevesinin tamiri, PVC kapı çerçevesinin tamiri, PVC, ahşap, alüminyum veya çelik kapıların ve pencerelerin ayarlarının yapılması, PVC pencere çerçevesinin değiştirilmesi, PVC kapı çerçevesinin değiştirilmesi, PVC kapı panelinin değiştirilmesi, hatta PVC vinil yer kaplamalarının sökülmesi, atılması ve yenisi ile değiştirilmesi gibi hizmetler verdiğini biliyor muydunuz?

   Dikkatinizi Çekebilir ► Akbaş Kış Bahçesi

   PVC yani poli vinil clorür malzemeden yapılan ve pencere dış ölçüsü ile görünüş şeklini belirleyen çerçevelere PVC pencere kasası adı verilir. Standart pencerelerde kullanılan tüm kasalar yani kemerli kasalar, eğik ve düz kasalar PVC pencereler için de kullanılır. PVC pencere kanadı, sabit veya menteşe yardımıyla açılıp kapanan ve PVC profillerden üretilen ana pencere elemanıdır.

   Çoğumuzun “pencere” olarak adlandırdığı, kasaya bağlı açılıp kapanan, yani pencere sistemlerinde hareketli olan parçadır. Tek kanat, çift açılımlı kanat, çift kanatlı, tek sürgülü kanat, çift sürgülü kanat, üstten açılır kanat gibi çeşitleri bulunan PVC pencere kanatları, binaların dış cephe dekorasyonlarına göre birçok renkte üretilebilmektedir.

   Firmamız bir çok pvc modellerinin satışını ve montaj hizmetlerini vermektedir. Ev, işyeri, ofis, dükkan, yazlık, mağaza gibi bir çok alanlarda bulun pimapen sistemlerini her model, ölçü, desen, renk olmak üzere sizlerin istekleri doğrultusunda uygun fiyatlara yapmaktayız.

   Egepen, fıratpen, adopen, pimapen, rehau gibi bir çok pvc markalarını deneyim pimapen ustalarımız ile birlikte kaliteli işçilik, kaliteli malzeme doğrultumuzda en iyi şekilde sizlere mobil hizmetleri sunmaktayız. İstanbul’un her noktasına pimapen hizmeti vermekte olan firmamız ISO, TSE, belgelerine dayalı ve iş güvenliği kurallarına uygun bir şekilde hizmet sunmaktadır. Her türlü pimapen modellerinin tamirat, bakım, onarım servis hizmetlerinide vermekteyiz.

   Poli vinil clorür profillerden inşa edilen ispanyolet, menteşe ve pencere kolu gibi yardımcı elemanlara PVC pencere aksesuarı adı verilir. İspanyolet, pencere kanatlarını kapadıktan sonra sürgülemeye ya da açmaya yarayan ve ortasında tutulacak bir yeri bulunan mekanizmadır. Pencerenin istem dışı açılmasını engellemek için kullanılır. Menteşe, kapıların yanı sıra pencere sistemlerinde kullanılan, bir mille birbirine tutturulmuş, biri sabit, diğeri dönebilen, iki parçadan oluşmuş bir araçtır. Pencere kolu ise aşağı ve yukarı yönlü hareket eden, pencerelerin açılıp kapanmasına yarayan, kol şeklinde bir mekanizmadır.

   Our Score
   0530 878 36 50